joomla templates top joomla templates template joomla

Pracownicy zakładu pogrzebowego robili sobie zdjęcia z ciałem Ewy Tylman. Zakład został skazany na 30 tys. zł odszkodowania

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Poznański sąd orzekł 30 tysięcy złotych kary dla właściciela zakładu pogrzebowego Universum, którego pracownicy robili sobie zdjęcia z ciałem Ewy Tylman. W lipcu 2015 roku zwłoki zaginionej kobiety wyłowiono z rzeki Warty.
 
 
Dwóch pracowników odpowiedzialnych za transport do Zakładu Medycyny Sądowej otworzyło czarny worek i zrobiło kilka zdjęć. We wcześniejszym procesie karnym obaj mężczyźni zostali skazani na 10 tys. zł grzywny. 
 
 
- Żadna kwota nie jest adekwatna. Ja się nie spodziewałem niczego innego. Ale jest satysfakcja, że Universum odpowiada za to, bo to oni przysłali karawan i to oni nie uszanowali zwłok mojego dziecka. Ja nie życzę nikomu tego, naprawdę. To jest rozgrzebywanie od nowa wszystkiego, ale tak się stało i co zrobić? – powiedział po ogłoszeniu wyroku Andrzej Tylman, ojciec Ewy. 
 
Piotr Szlingiert, prezes zakładu pogrzebowego poinformował, że nie przeprosił Andrzeja Tylmana, gdyż przeprasza jedynie osoba winna.
 
 
 
- My wyraziliśmy ubolewanie i zrobiliśmy wszystko, aby bezpośredni sprawcy nigdy więcej nie mieli już do czynienia z ciałami ludzkimi – podkreślił prezes zakładu.