joomla templates top joomla templates template joomla

"Ci ludzie umrą, jeśli przerwiemy leczenie". Lekarze poznańskiego szpitala sprzeciwili się decyzji wojewody o wstrzymaniu przyjmowania pacjentów. Wojewoda tłumaczy decyzji nie ma są tylko rozważane różne opcje

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

 
Lekarze poznańskiego szpitala MSWiA odmówili wykonania polecenia o nieprzyjmowaniu pacjentów. Mieli ponadto sami szukać miejsc dla około 180 chorych. Wojewoda chciał zwolnić łóżka dla pacjentów covidowych. Ostatecznie wycofał się z tej decyzji.
 
Medyków oburzył nakaz, aby szukali innego miejsac dla pacjentów chorych na nowotwory, w przypadku których przerwanie terapii skończyłoby się śmiercią.
 
 
- Wyjątkowa ignorancja i bezczelność – stwierdził po odczytaniu pisma wojewody ordynator chirurgii w MSWiA Paweł Chęciński.
 
- 127 pacjentów musi przyjść do nas na cykle swoich chemioterapii. Tak wygląda ta liczba w przyszłym tygodniu. A w następnych tygodniach razem jest 400 pacjentów, którzy są zaniepokojeni i nie umiem powiedzieć, gdzie oni mają się udać – mówił Tomasz Woźny, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i hematologii szpitala MSWiA.