joomla templates top joomla templates template joomla

„Poprawiła się nasza efektywność, aczkolwiek zakażeń jest bardzo dużo”. Poznańskie call center i studenci pomagają sanepidowi

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

 
Zakażonych koronawirusem w Polsce przybywa, a rąk do pracy w sanepidzie wciąż jest tyle samo. Dlatego w Poznaniu pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej wsparli urzędnicy i studenci. To oni informują teraz osoby z kontaktu z zakażonym o objęciu ich kwarantanną.
 
- Prowadzimy te rozmowy zgodnie z instrukcją zaakceptowaną przez sanepid. Pytamy o dane osobowe, objawy i przede wszystkim adres przeprowadzenia kwarantanny – wyjaśniła Ewa Makowska z Biura Poznań Kontakt, które pełni rolę miejskiego Call/Contact Center.
 
 
Pracownicy biura przeszli wcześniej odpowiednie szkolenie w siedzibie sanepidu. Teraz codziennie rozmawiają z około setką osób. Przeprowadzają z nimi wywiady epidemiologiczne i ustalają, kto mógł mieć kontakt z osobami zakażonymi SARS-CoV-2.
 
- Praca związana z ustalaniem kontaktów jest coraz lepsza. Nie mamy zastrzeżeń, jesteśmy bardzo wdzięczni. Poprawiła się nasza efektywność, aczkolwiek zakażeń jest bardzo dużo, więc potrzeba działań przeciwepidemicznych jest ogromna - podkreśla Anna Pawłowska z poznańskiego sanepidu.
 
Oprócz rozmów pracownicy urzędu miasta wypełniają też formularze, które odsyłają do sanepidu. Od dziś urzędników wspierają też studenci poznańskich uczelni wyższych.