joomla templates top joomla templates template joomla

W Poznaniu kwestowano na rzecz renowacji wileńskiego cmentarza na Rossie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W Poznaniu po raz kolejny odbywała się zbiórka na Rossę, czyli wileński cmentarz, który jest jedną z czterech oficjalnych polskich nekropoli na Litwie. Pieniądze przeznaczone są na jego renowację. W kweście wziął udział między innymi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Żołnierze w XIX-wiecznych mundurach oprowadzali po fortyfikacjach. Dni Twierdzy Poznań

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W Poznaniu odbyły się Dni Twierdzy Poznań. Forteczne miasto po raz kolejny otworzyło się na zwiedzających. Zainteresowanych po fortyfikacjach oprowadzali żołnierze w XIX-wiecznych mundurach. W tym roku po raz pierwszy udostępniony został m.in. schron przeciwlotniczy z lat 40. w Parku Sołackim oraz podziemia klasztoru Karmelitów Bosych.

Monety, krzyżyk, fragmenty naczyń. Dawna kolegiata kopalnią skarbów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W miejscu dawnej poznańskiej kolegiaty trwają intensywne prace archeologiczne. Naukowcy co rusz odkrywają kolejne tajemnice kryjące się kilka metrów pod placem Kolegiackim. Wcześniej odkopano XVII-wieczne groby, a teraz w zbiorach archeologów pojawia się coraz więcej drobnych przedmiotów codziennego użytku. 

"Szukasz męża lub żony? Tu jej nie znajdziesz". Akademia miłości ks. Pawłowskiego w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

Ksiądz Adam Pawłowski z Poznania, który zasłynął nawracaniem ludzi pod klubami go-go, zorganizował akademię miłości dla singli. Spotkania mają służyć budowaniu relacji z innymi ludźmi, ale nie kojarzeniu w pary. - Mamy hasło: Jeśli szukasz męża lub żony, tu jej nie znajdziesz, ale staniesz się taką osobą której inni poszukują - tłumaczy ksiądz Pawłowski.