joomla templates top joomla templates template joomla

Śledztwo ws. zaginięcia E. Tylman. Podejrzany trafi na obserwację psychiatryczną

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Potrzebna jest dodatkowa obserwacja psychiatryczna Adama Z, 26-latka podejrzewanego o zabójstwo Ewy Tylman - informuje rzeczniczka poznańskiej prokuratury. - Zostało przeprowadzone jednorazowe badanie stanu zdrowia Adama Z. Biegli stwierdzili, że na jego podstawie nie są w stanie wydać opinii - powiedziała Magdalena Mazur-Prus.

"Szukasz męża lub żony? Tu jej nie znajdziesz". Akademia miłości ks. Pawłowskiego w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

Ksiądz Adam Pawłowski z Poznania, który zasłynął nawracaniem ludzi pod klubami go-go, zorganizował akademię miłości dla singli. Spotkania mają służyć budowaniu relacji z innymi ludźmi, ale nie kojarzeniu w pary. - Mamy hasło: Jeśli szukasz męża lub żony, tu jej nie znajdziesz, ale staniesz się taką osobą której inni poszukują - tłumaczy ksiądz Pawłowski.

Oskarżony o zabójstwo zaginionej Ewy Tylman poddany obserwacji psychiatrycznej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

24-letni Adam Z., oskarżony o zabójstwo zaginionej Ewy Tylman, zostanie poddany badaniom psychiatrycznym połączonym z obserwacją. - Będą one przeprowadzane przez biegłych tutaj, na terenie aresztu śledczego, bo tutaj znajduje się oddział szpitalny i jest taka możliwość - potwierdza Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu. 

Wykoleił się pociąg towarowy. Ogromne opóźnienia na trasie Szczecin-Poznań

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Pociąg towarowy wykoleił się we wtorek (26.01) wieczorem w Słonicach pod Szczecinem. Zablokowana została trasa Szczecin-Poznań. Pociągi pasażerskie muszą korzystać z objazdów. Mają duże opóźnienia. - Wykoleiła się lokomotywa i jeden pusty wagon cysterna - powiedział Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy PKP PLK Poznań.

W Poznaniu symulowano ratowanie tonącego z lodowatej wody

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Nad poznańskim jeziorem Malta odbył się piknik profilaktyczny dla dzieci dotyczący zimowego bezpieczeństwa nad wodą. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy służb ratowniczych, m.in. symulowano ratowanie tonącego z lodowatej wody. - Jeśli jesteśmy w wodzie, to wołamy o pomoc, staramy się wykonywać jak najmniej ruchów i przyjąć pozycję poziomą - tłumaczył Tomasz Dębski, ratownik WOPR.

W Poznaniu WOŚP wspierają czworonożni wolontariusze

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

W Poznaniu można spotkać nietypowych wolontariuszy. 40 psów w towarzystwie swoich opiekunów wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pieski zaprezentowały swoje umiejętności na Starym Rynku. Każdy może przyjść, pogłaskać i przytulić je. Psy-wolontariusze cieszą się w stolicy Wielkopolski ogromną popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Poznańska policja wznawia poszukiwania Ewy Tylman

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Poznańska policja wznawia poszukiwania Ewy Tylman. Od jej zaginięcia minęły ponad dwa miesiące. - W sobotę, 30 stycznia, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, policjanci będą patrolowali teren między Poznaniem a Obornikami. Będą sprawdzali te miejsca, w których jest największa szansa, że ciało mogłoby wypłynąć - mówi Maciej Święciechowski z poznańskiej policji.

Kupił mieszkanie z lokatorami i próbował ich wyrzucić ciężarną z mieszkania

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Ciężarna kobieta z mężem i dwiema córkami nie mogła wejść do mieszkania, bo nowy właściciel - nie czekając na decyzję sądu - wymienił zamki w drzwiach. Policja rozłożyła ręce, ale z pomocą przyszło Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów. 

Wiosłują na rzecz WOŚP. Poznań, Warszawa i Gdańsk biją rekord na ergometrze

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Mieszkańcy Poznania, Gdańska i Warszawy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wiosłując na ergometrze. Te trzy miasta biorą udział w dwunastogodzinnym biciu rekordu w zakresie liczby osób, które przepłyną 500 metrów na ergometrze wioślarskim. Organizatorzy zapraszają do sportowej akcji każdego chętnego, nie tylko profesjonalnych wioślarzy.