joomla templates top joomla templates template joomla

Zamknięte centrum Poznania. Policjanci szukali śladów Ewy Tylman

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Niemieccy policjanci z psami tropiącymi szukali śladów DNA Ewy Tylman w Poznaniu. Z tego powodu w środę (17.02) na trzy godziny został wyłączony ruch samochodowy i pieszy na kilku ulicach w centrum miasta. - Te działania polegały na identyfikacji śladów zapachowych i te ślady były identyfikowane pod kątem Ewy Tylman - powiedział Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Policja zatrzymała konwojenta podejrzanego o kradzież 8 mln złotych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

W Łodzi zatrzymano mężczyznę poszukiwanego za kradzież 8 milionów złotych. Konwojent, który w lipcu ubiegłego roku zniknął z pieniędzmi to - według prokuratury - łodzianin, 46-letni Krzysztof W. Śledczy ustalili, że działał w zorganizowanej grupie przestępczej i teraz szukają jego wspólników. Grozi mu do 10 lat więzienia.

"Mandat już nie wychowawczy, ale dotkliwy." Bat na poznaniaków niesprzątających po psach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań samorząd

Mieszkańcy osiedla Stare Miasto w Poznaniu żądają surowszego karania właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Chcą między innymi, by straż miejska wymierzając kary niesfornym mieszkańcom korzystała ze swoich uprawnień i zamiast symbolicznych mandatów w wysokości 20 czy 50 złotych wystawiała 300- czy nawet 500-złotowe. 

Uszczypnij raka! Bezpłatne konsultacje onkologiczne w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

W ramach światowego dnia walki z nowotworami mieszkańcy Poznania mogli przyjść do jednej z galerii handlowych i i przejść tam bezpłatne, profilaktyczne badania oraz wziąć udział w konsultacjach onkologicznych. Wszystkiemu towarzyszył też pokaz przygotowywania zdrowej żywności.

"Szukasz męża lub żony? Tu jej nie znajdziesz". Akademia miłości ks. Pawłowskiego w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

Ksiądz Adam Pawłowski z Poznania, który zasłynął nawracaniem ludzi pod klubami go-go, zorganizował akademię miłości dla singli. Spotkania mają służyć budowaniu relacji z innymi ludźmi, ale nie kojarzeniu w pary. - Mamy hasło: Jeśli szukasz męża lub żony, tu jej nie znajdziesz, ale staniesz się taką osobą której inni poszukują - tłumaczy ksiądz Pawłowski.

Oskarżony o zabójstwo zaginionej Ewy Tylman poddany obserwacji psychiatrycznej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

24-letni Adam Z., oskarżony o zabójstwo zaginionej Ewy Tylman, zostanie poddany badaniom psychiatrycznym połączonym z obserwacją. - Będą one przeprowadzane przez biegłych tutaj, na terenie aresztu śledczego, bo tutaj znajduje się oddział szpitalny i jest taka możliwość - potwierdza Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu. 

Wykoleił się pociąg towarowy. Ogromne opóźnienia na trasie Szczecin-Poznań

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Pociąg towarowy wykoleił się we wtorek (26.01) wieczorem w Słonicach pod Szczecinem. Zablokowana została trasa Szczecin-Poznań. Pociągi pasażerskie muszą korzystać z objazdów. Mają duże opóźnienia. - Wykoleiła się lokomotywa i jeden pusty wagon cysterna - powiedział Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy PKP PLK Poznań.

Pierwszy Wielkopolski Kongres KOD-u. Liderzy skrytykowali ustawę inwigilacyjną

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

W Poznaniu odbył się Pierwszy Wielkopolski Kongres Komitetu Obrony Demokracji. Wśród poruszanych tematów nie zabrakło również tych związanych z ustawą o policji i inwigilacji, która dziś weszła w życie. Działacze KOD-u negatywnie oceniają nowe prawo. 

Śledztwo ws. zaginięcia E. Tylman. Podejrzany trafi na obserwację psychiatryczną

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Potrzebna jest dodatkowa obserwacja psychiatryczna Adama Z, 26-latka podejrzewanego o zabójstwo Ewy Tylman - informuje rzeczniczka poznańskiej prokuratury. - Zostało przeprowadzone jednorazowe badanie stanu zdrowia Adama Z. Biegli stwierdzili, że na jego podstawie nie są w stanie wydać opinii - powiedziała Magdalena Mazur-Prus.

Poznańska policja wznawia poszukiwania Ewy Tylman

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Poznańska policja wznawia poszukiwania Ewy Tylman. Od jej zaginięcia minęły ponad dwa miesiące. - W sobotę, 30 stycznia, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, policjanci będą patrolowali teren między Poznaniem a Obornikami. Będą sprawdzali te miejsca, w których jest największa szansa, że ciało mogłoby wypłynąć - mówi Maciej Święciechowski z poznańskiej policji.