joomla templates top joomla templates template joomla

Monety, krzyżyk, fragmenty naczyń. Dawna kolegiata kopalnią skarbów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W miejscu dawnej poznańskiej kolegiaty trwają intensywne prace archeologiczne. Naukowcy co rusz odkrywają kolejne tajemnice kryjące się kilka metrów pod placem Kolegiackim. Wcześniej odkopano XVII-wieczne groby, a teraz w zbiorach archeologów pojawia się coraz więcej drobnych przedmiotów codziennego użytku. 

Jako ostatni widział Ewę Tylman. Adam Z. pozostanie w areszcie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Adam Z. podejrzany o zabójstwo Ewy Tylman pozostanie w areszcie - taką decyzję podjął poznański Sąd Okręgowy. Wniosek w tej sprawie złożyła prokuratura. Śledczy przekonywali, że podejrzany przebywając na wolności, może utrudniać postępowanie. 

"Zareagowali podręcznikowo. Momentalnie położyli się na podłogę". Maszynista uratował pasażerów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

- Zauważyłem, jak belka drewniana z ładunku, który przewoził samochód ciężarowy, wpada przez okno, w miejsce, gdzie siedzieli pasażerowie - relacjonuje Mateusz Szymański, maszynista szynobusu, który uderzył w ciężarówkę. Tuż przed wypadkiem maszynista wybiegł z kabiny i ostrzegł pasażerów przed niebezpieczeństwem, którzy na jego komendę padli na podłogę.

Wyłowione z Warty ciało kobiety - prawie na pewno to nie Ewa Tylman

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Znalezione w Warcie ciało kobiety prawie na pewno nie należy do zaginionej w listopadzie Ewy Tylman - podają źródła w policji. W środę (6.04) w rzece ciało zauważył przechodzień. Policjanci nie podają wieku kobiety, wyłowionej z Warty. 

„Największa atrakcja to belgijski F-16”. Międzynarodowe pokazy lotnicze w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

W Poznaniu ruszyły dwudniowe, międzynarodowe pokazy lotnicze - Aerofestival 2016. Impreza ściąga miłośników samolotów, chcących podziwiać wyjątkowe maszyny i akrobacje najlepszych pilotów na świecie. - Jedną z największych atrakcji był przelot belgijskiego F-16 - niemal zgodnie deklarowali widzowie.

CBŚP rozbiło gang produkujący papierosy. Przestępcy zdążyli sprzedać 35 mln sztuk

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Policjanci z CBŚP rozbili gang handlujący podrabianymi papierosami znanych marek. Przy sprawie pracowało ponad 250 funkcjonariuszy w trzech województwach - wielkopolskim, lubuskim i mazowieckim. Według śledczych, przestępcy sprzedali 35 milionów sztuk papierosów o wartości ponad 25 milionów złotych. 

Tadzik jest cały i zdrowy. Odnalazł się koziołek skradziony z poznańskiego ZOO

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Uprowadzony z Poznańskiego ZOO Tadzik powrócił do domu - Historia naszego koziołka ma szczęśliwe zakończenie. Koźlątko wróciło do swojej mamy, zostało przyniesione z powrotem na teren ogordu. Niezmiernie się ucieszyliśmy - powiedziała dyrektor Nowego ZOO, Ewa Zgrabczyńska.

Poznańskie strażniczki miejskie zatrzymały mężczyznę obnażającego się przed dziećmi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Dwie strażniczki miejskie zatrzymały mężczyznę, który nagi masturbował się w obecności dzieci nad Wartą w Poznaniu. - Udało mi się dobiec do mężczyzny przy krawędzi rzeki, niestety, nie stosował się do moich poleceń, próbował mnie odepchnąć, szarpał mną - relacjonuje jedna z funkcjonariuszek, Amanda Grużewska. 

W Warcie we Wronkach znaleziono ciało. Prawdopodobnie to Ewa Tylman

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

W Warcie we Wronkach odnaleziono ciało kobiety - informuje lokalna policja. Zwłoki zostaną wyłowione, gdy na miejsce dotrą technicy kryminalistyki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ciało nosi ślady długiego przebywania w wodzie. Tożsamość kobiety nie jest jeszcze znana, jednak może to być Ewa Tylman, której zwłok właśnie w tej okolicy poszukiwali płetwonurkowie.