joomla templates top joomla templates template joomla

Biegli zbadali ciało Ewy Tylman, by rozwikłać tajemnicę jej śmierci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

- Liczyliśmy się z tym, że te badania nie przyniosą żadnego efektu. Dlatego, że taki upływ czasu i warunki atmosferyczne sprawiły, iż nie możemy uzyskać więcej niż mamy w aktach - powiedział Mariusz Paplaczyk, pełnomocnik rodziny Ewy Tylman. 

W Poznaniu kwestowano na rzecz renowacji wileńskiego cmentarza na Rossie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W Poznaniu po raz kolejny odbywała się zbiórka na Rossę, czyli wileński cmentarz, który jest jedną z czterech oficjalnych polskich nekropoli na Litwie. Pieniądze przeznaczone są na jego renowację. W kweście wziął udział między innymi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Zastrzelił rowerzystę na polowaniu? 21-letni myśliwy usłyszał zarzut

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

21-latek, który jest podejrzewany o zastrzelenie 57-letniego rowerzysty, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Według śledczych, pocisk wystrzelony przez myśliwego mógł trafić w sarnę, a dopiero potem - w skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności - w człowieka. 

10-letniemu chłopcu z łamliwością kości odmówiono karetki po operacji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Niepełnosprawny, 10-letni Mikołaj - po operacji, w gipsie i ortezie - musiał jechać do domu własnym samochodem, na tylnym siedzeniu. Według poznańskiej Kliniki Ortopedii Dziecięcej - karetka mu nie przysługiwała. Takiej decyzji dziwią się wszyscy - NFZ, urzędnicy i rzecznik praw pacjenta - ale rodzice z problemem byli sami.

Żołnierze w XIX-wiecznych mundurach oprowadzali po fortyfikacjach. Dni Twierdzy Poznań

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W Poznaniu odbyły się Dni Twierdzy Poznań. Forteczne miasto po raz kolejny otworzyło się na zwiedzających. Zainteresowanych po fortyfikacjach oprowadzali żołnierze w XIX-wiecznych mundurach. W tym roku po raz pierwszy udostępniony został m.in. schron przeciwlotniczy z lat 40. w Parku Sołackim oraz podziemia klasztoru Karmelitów Bosych.

Prezydent Poznania zmierzył się w charytatywnej walce z Przemysławem Saletą

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań sport

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak po raz kolejny w szczytnym celu założył rękawice bokserskie. Jego przeciwnikiem był nie byle kto, bo były mistrz Europy w boksie Przemysław Saleta. Dochód z charytatywnej walki trafi do Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu.

"Bronimy życia". Kilkaset osób manifestowało w Poznaniu na rzecz zakazu aborcji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Kilkaset osób maszerowało w Poznaniu w obronie życia. Zwolennicy zaostrzenia prawa aborcyjnego apelowali do polityków i zapowiadali kolejne białe pochody. Wśród organizatorów znalazły się duszpasterstwa akademickie, Prawica Rzeczpospolitej i Młodzież Wszechpolska.

Pożar restauracji w dawnym młynie. Na miejscu 14 zastępów straży

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

14 zastępów straży pożarnej gasiło pożar restauracji, która mieściła się w starym poznańskim młynie. Płonął pokryty strzechą dach. - Bardzo trudny, praktycznie cały drewniany obiekt. Robimy otwory w dachu, by dotrzeć do tego ognia, ponieważ nie jesteśmy w stanie tam wejść.