joomla templates top joomla templates template joomla

POZNAŃ – OSZUŚCI „NA LEGENDĘ” WCIĄŻ DZIAŁAJĄ!

D.D./Poznan.eserwis.info, info/foto: Policja, Poznań włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Oszuści działający metodą „na policjanta” niestety nie ustają w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Zdecydowana większość starszych osób nie daje się oszukać. Niestety, nie zawsze są wystarczająco roztropni. Policjanci ponownie apelują - ZADZWOŃ DO NAJBLIŻSZYCH ZANIM ZROBIĄ TO OSZUŚCI!

Poznań – Po publikacji wizerunku sam zgłosił się na policję

D.D./Poznan.eserwis.info, info/foto: Policja, Poznań włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Do Komisariatu Policji Poznań Grunwald zgłosił się mężczyzna, który wszczął w szpitalu awanturę i uderzył ratownika medycznego. Przyczyną jego zachowania miał być zbyt długi czas oczekiwania na badanie. Po opublikowaniu wizerunku mężczyzny w mediach do policjantów rozdzwoniły się telefony.

Bez aresztu dla Józefa Piniora. "Najważniejsze, że w Polsce są jeszcze sądy"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

- Najważniejsze, że w Polsce są jeszcze sądy - powiedział Józef Pinior po decyzji, że nie trafi do tymczasowego aresztu, o który wnioskowała prokuratura. Były działacz Solidarności jest podejrzany o przyjęcie łapówki i płatną protekcję. 

Barwny korowód finałem imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

11 listopada poznaniacy mają co najmniej dwie okazje do świętowania - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz imieniny Marcina, jednego z najpopularniejszych miejskich świętych. Ulica, której jest patronem, to jedna z głównych arterii miasta. 

W Poznaniu kwestowano na rzecz renowacji wileńskiego cmentarza na Rossie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W Poznaniu po raz kolejny odbywała się zbiórka na Rossę, czyli wileński cmentarz, który jest jedną z czterech oficjalnych polskich nekropoli na Litwie. Pieniądze przeznaczone są na jego renowację. W kweście wziął udział między innymi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Zastrzelił rowerzystę na polowaniu? 21-letni myśliwy usłyszał zarzut

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

21-latek, który jest podejrzewany o zastrzelenie 57-letniego rowerzysty, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Według śledczych, pocisk wystrzelony przez myśliwego mógł trafić w sarnę, a dopiero potem - w skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności - w człowieka. 

10-letniemu chłopcu z łamliwością kości odmówiono karetki po operacji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Niepełnosprawny, 10-letni Mikołaj - po operacji, w gipsie i ortezie - musiał jechać do domu własnym samochodem, na tylnym siedzeniu. Według poznańskiej Kliniki Ortopedii Dziecięcej - karetka mu nie przysługiwała. Takiej decyzji dziwią się wszyscy - NFZ, urzędnicy i rzecznik praw pacjenta - ale rodzice z problemem byli sami.

"Moje zachowanie było skrajnie nieprofesjonalne". Prokurator oddał się do dyspozycji po emocjonalnej konferencji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

- Moje wystąpienie było nieprofesjonalne, a wypowiedź o moich prywatnych odczuciach skrajnie nieprofesjonalna - powiedział na konferencji prasowej prokurator Piotr Baczyński. Tłumaczył w ten sposób swoje czwartkowe (1.12) wystąpienie dotyczące wniosku o areszt dla podejrzanego o korupcję byłego senatora PO Józefa Piniora.

Dożywocie za zabójstwo żony i teściowej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał wyrok dożywocia dla Norberta J. za zabójstwo żony i teściowej. Obrona zapowiedziała złożenie wniosku o kasację do Sądu Najwyższego. - Chcemy, by Sąd Najwyższy wyraził swoje zdanie w tej sprawie - powiedział Wojciech Wiza, obrońca Norberta J. Ciała dwóch kobiet znaleziono w listopadzie 2013 roku w domu w Rogoźnie, woj. wielkopolskie. 

Biegli zbadali ciało Ewy Tylman, by rozwikłać tajemnicę jej śmierci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

- Liczyliśmy się z tym, że te badania nie przyniosą żadnego efektu. Dlatego, że taki upływ czasu i warunki atmosferyczne sprawiły, iż nie możemy uzyskać więcej niż mamy w aktach - powiedział Mariusz Paplaczyk, pełnomocnik rodziny Ewy Tylman. 

Prezydent Poznania zmierzył się w charytatywnej walce z Przemysławem Saletą

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań sport

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak po raz kolejny w szczytnym celu założył rękawice bokserskie. Jego przeciwnikiem był nie byle kto, bo były mistrz Europy w boksie Przemysław Saleta. Dochód z charytatywnej walki trafi do Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu.

"Bronimy życia". Kilkaset osób manifestowało w Poznaniu na rzecz zakazu aborcji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Kilkaset osób maszerowało w Poznaniu w obronie życia. Zwolennicy zaostrzenia prawa aborcyjnego apelowali do polityków i zapowiadali kolejne białe pochody. Wśród organizatorów znalazły się duszpasterstwa akademickie, Prawica Rzeczpospolitej i Młodzież Wszechpolska.