joomla templates top joomla templates template joomla

"Bronimy życia". Kilkaset osób manifestowało w Poznaniu na rzecz zakazu aborcji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Kilkaset osób maszerowało w Poznaniu w obronie życia. Zwolennicy zaostrzenia prawa aborcyjnego apelowali do polityków i zapowiadali kolejne białe pochody. Wśród organizatorów znalazły się duszpasterstwa akademickie, Prawica Rzeczpospolitej i Młodzież Wszechpolska.

10-letniemu chłopcu z łamliwością kości odmówiono karetki po operacji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Niepełnosprawny, 10-letni Mikołaj - po operacji, w gipsie i ortezie - musiał jechać do domu własnym samochodem, na tylnym siedzeniu. Według poznańskiej Kliniki Ortopedii Dziecięcej - karetka mu nie przysługiwała. Takiej decyzji dziwią się wszyscy - NFZ, urzędnicy i rzecznik praw pacjenta - ale rodzice z problemem byli sami.

Żołnierze w XIX-wiecznych mundurach oprowadzali po fortyfikacjach. Dni Twierdzy Poznań

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W Poznaniu odbyły się Dni Twierdzy Poznań. Forteczne miasto po raz kolejny otworzyło się na zwiedzających. Zainteresowanych po fortyfikacjach oprowadzali żołnierze w XIX-wiecznych mundurach. W tym roku po raz pierwszy udostępniony został m.in. schron przeciwlotniczy z lat 40. w Parku Sołackim oraz podziemia klasztoru Karmelitów Bosych.

„Największa atrakcja to belgijski F-16”. Międzynarodowe pokazy lotnicze w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

W Poznaniu ruszyły dwudniowe, międzynarodowe pokazy lotnicze - Aerofestival 2016. Impreza ściąga miłośników samolotów, chcących podziwiać wyjątkowe maszyny i akrobacje najlepszych pilotów na świecie. - Jedną z największych atrakcji był przelot belgijskiego F-16 - niemal zgodnie deklarowali widzowie.

Pożar restauracji w dawnym młynie. Na miejscu 14 zastępów straży

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

14 zastępów straży pożarnej gasiło pożar restauracji, która mieściła się w starym poznańskim młynie. Płonął pokryty strzechą dach. - Bardzo trudny, praktycznie cały drewniany obiekt. Robimy otwory w dachu, by dotrzeć do tego ognia, ponieważ nie jesteśmy w stanie tam wejść. 

Monety, krzyżyk, fragmenty naczyń. Dawna kolegiata kopalnią skarbów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań kulturalne

W miejscu dawnej poznańskiej kolegiaty trwają intensywne prace archeologiczne. Naukowcy co rusz odkrywają kolejne tajemnice kryjące się kilka metrów pod placem Kolegiackim. Wcześniej odkopano XVII-wieczne groby, a teraz w zbiorach archeologów pojawia się coraz więcej drobnych przedmiotów codziennego użytku. 

Jako ostatni widział Ewę Tylman. Adam Z. pozostanie w areszcie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Poznań miejskie

Adam Z. podejrzany o zabójstwo Ewy Tylman pozostanie w areszcie - taką decyzję podjął poznański Sąd Okręgowy. Wniosek w tej sprawie złożyła prokuratura. Śledczy przekonywali, że podejrzany przebywając na wolności, może utrudniać postępowanie.